Jarek Zděnek - REALITA V ABSTRAKCI 

17.05.2021

VÝSTAVA obrazů  18. 5. - 30. 6. 2021  |  VERNISÁŽ*  1. 6. 2021 v 17:00h  |  ART GALLERY BRNO na Veveří 8 v Brně  |  *s vernisáží počítáme; jestli skutečně proběhne a za jakých podmínek, záleží na momentální kovidové situaci  |  *sledujte naše stránky, budeme Vás informovat! anebo náš FCB profil https://www.facebook.com/artgallerybrno

abstraktní umění
abstraktní umění

J A R E K  Z D ĚNEK

malíř/výtvarník; * 8. 4. 1969 Česky Krumlov

1992 - 1994 studium na King Street College, Londýn 

1994 - 1996 studium na Kensington and Chelsea College, Londýn

1997 - 1998 studium maliřství a sochařství v atelieru Genny, Pařiž

1999 - 2003 samostatné i kolektivní výstavy, převážně ve Francii, kde žil a tvořil.

Od roku 2003 žije, tvoří a vystavuje zpět v Brně.  Je Zastoupen v mnoha soukromých i veřejných sbírkách v zahraničí. Své dětství a mládí prožil v moravské metropoli Brně, kam se po 14 letech strávených v zahraničí opět vrátil. Od roku 1992 žil Jaroslav Zděnek nejprve v Londýně, kde pracoval v Elton John AIDS Foundation London, a poté započal budovat svoji samostatnou uměleckou kariéru ve městě umění zaslíbeném, v Paříži.

Díla Jaroslava Zděnka byla s velkým úspěchem vystavována v mnoha pařížských galeriích, restauracích a sponzorských firmách. Obrazy lze najít v soukromých sbírkách v mnoha státech světa, přičemž nejvíce rozšířené jsou ve Francii, kde jsou v majetku i několika firem a galerií. Jeho umění bylo ve Francii natolik úspěšné a známé, že byl vybrán jako zástupce českých výtvarníků, aby realizoval novoroční přání pro České kulturní centrum v Paříži. V roce 2001 se účastnil expozice Bohemia Magica uspořádané při příležitosti Českého kulturního roku ve Francii.

V zahraničí působil čtrnáct let a poté se vrátil zpět do Brna kde od roku 2003 žije, tvoří a vystavuje. Mnoho jeho děl bylo také prodáno v rámci dobročinných či charitativních akcí.

Za dobu své tvorby se stylově vyvíjel a zdokonaloval. Začátky ovlivněné cestováním a exotikou vystřídala abstrakce. Ale i v té je skryto mnoho konkrétních inspirací, nálad a poselství. Vypracoval si vlastní nezaměnitelný abstraktní styl.  Největší radost má, když jeho obrazy dělají radost :o)